Logo Tasarım Yarışması

  • haber-fotografi-isparta

ISPARTA BELEDİYESİ

LOGO TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

 

 

1) YARIŞMANIN ADI:

Isparta Belediyesi Logo Tasarım Yarışması

 

2) YARIŞMANIN KONUSU VE AMACI:

Isparta Belediyesi’nin kimliğini ve marka değerini ön plana çıkaracak, ulusal ve uluslararası alanda temsil edecek logonun özgün tasarımı yarışmasıdır.

 

3) YARIŞMANIN DUYURULMASI:

Yarışma, Isparta Belediyesi Resmi Web sitesi(www.isparta.bel.tr) aracılığı ile Türkiye geneli Belediye ve basın, yayın kuruluşları aracılığı ile duyurulacaktır.

 

4) KATILIM KOŞULLARI:

a. Yarışma seçici kurul üyeleri ve birinci derecedeki yakınları dışında amatör-profesyonel tüm

sanatçıların, öğrencilerin, kamu kurumlarının ve özel kuruluşların katılımına açıktır.

 

b. Adaylar en fazla üç adet çalışma ile katılabilir. Birden fazla kişinin ortak bir çalışma ile yarışmaya katılması durumunda ise, tasarım sahiplerinden her birinin tüm hakları saklı olmak üzere, yalnızca birinin temsilci olarak belirlenmesi gerekmektedir.

 

c. Yarışmaya sunulan tasarımların özgün olması, daha önce başka yarışmalara katılmamış, başka hiçbir yerde ve hiçbir gerekçe ile yayımlanmamış olması, ayrıca diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmaması gerekmektedir.

 

d. Yarışmaya katılan tasarımcılar, tasarımlarının kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar. Isparta Belediyesi katılımcıların eserleri ile ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Yarışma sırasında veya sonrasında 3. kişilerden gelebilecek olan telif taleplerinin sorumluluğu yarışmacıya aittir.

 

e. Kopya olduğu anlaşılan eserler seçici kurul tarafından değerlendirilmeye alınmayacaktır. Yarışmanın sonucunda seçici kurul herhangi bir eseri, herhangi bir ödüle layık görebileceği gibi eserin bu yarışmadan önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı, başka bir yarışmaya katıldığını veya yarışma sonucunun ilan edildiği tarihten önce yayınlandığını veya eserin başkasına ait olduğunun ortaya çıkması durumunda, verilen ödül iptal edilecek ve yarışma için yapılmış tüm giderler ilgiliden alınacaktır. Eğer kişiye ödülü verilmiş ise, ödülü derhal iade etmesi gerekecektir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılar bakımından, hiçbir anlamda talep hakkı doğurmaz.

 

 

5) GÖNDERİM KOŞULLARI:

a. Katılım sadece elektronik ortamda olacaktır. Görsel yüksek çözünürlükte (en az 300 dpi CMYK jpeg ve vektörel çalışma dosyası ile birlikte) hazırlanmış olmalı.

 

Öz geçmiş bilgileriyle (adı-soyadı, mesleği, e- posta adresi, posta adresi, yaşadığı il, telefon numarası) birlikte 10 cümleyi geçmeyecek bir logo hikayesi gönderilmelidir.

 

b. Her bir logo tasarım çalışması, A4 kâğıt ölçülerinde çalışma alanın üst orta kısımda 15×15 cm alanda ve en uzun kenarı 15 cm’yi geçmeyecek şekilde renkli olarak yerleştirilecektir.

 

Ayrıca bu uygulamaların alt bölümünde logo tasarımının %20’ye küçültülmüş siyah beyaz örneği de bulunmalıdır.

 

c. Eserler sadece ispartalogoyarismasi@gmail.com adresine gönderilecektir.

 

 

6) KULLANIM KOŞULLARI VE HAKLARI:

a. Katılımcı, dereceye giren ve/veya Isparta Belediyesi tarafından kullanılması kararlaştırılan eserinin, Isparta Belediyesi’ne süresiz olarak tam kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuatlar gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, faydalanma vb. umuma arz ile ilgili bilumum haklar için Belediyeye tam lisans/yetki verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

b. Ödül kazanan eser; Isparta Belediyesi’ni temsil edecek her türlü basılı materyal ve sayısal ortamda, medya ve reklam çalışmaları ile promosyon ürünleri, kırtasiye malzemeleri, antetli kâğıt, faks, pankart ve benzeri ortam, reklam/tanıtım filmleri ve her türlü faaliyetlerde kullanılıp çoğaltılabilecektir. Bu bağlamda, katılımcı, ödül dışında herhangi bir telif hakkı talep edemeyecektir.

c. Katılım formunu imzalayan yarışmacılar, bu şartnamenin tüm koşullarını, yarışma şartlarını, Seçici Kurul ve Isparta Belediyesi kararlarının tamamını kabul etmiş sayılırlar.

 

d. Yarışmaya katılan eserlerin, intihal (çalıntı) veya suç unsuru içermesi vb. durumlarda hukuki ve cezai sorumluluk eser sahiplerine aittir.

 

e. Ödül kazanan tasarımı Isparta Belediyesi  kullanma ve değiştirme hakkına sahiptir. Teknik koşullar nedeniyle gerekli gördüğü halde proje üzerinde değişiklik yapabilir ya da seçici kurul, seçilen eserin sahibinden eser üzerinde değişiklik yapmasını isteyebilir. Bunun için Isparta Belediyesi  tarafından ödül tutarı dışında bir ödeme yapılamaz.

 

 

 

7) ÖDÜL

a. Birincilik Ödülü 12.000TL

b. İkincilik Ödülü 5.000 TL

c. Üçüncülük Ödülü 3.000 TL

Isparta Belediyesi’nin belirleyeceği bir tarihte ödül töreni düzenlenecektir.

 

8) DEĞERLENDİRME ve SEÇİCİ KURUL

Değerlendirme iki aşamadan oluşmaktadır;

Birinci aşama : Seçici kurul ilk 3 logoyu Isparta Belediyesi’ni en iyi ifade eden, özgünlük, farklılık, yarışma amaçlarına uygunluk gibi kriterler dikkate alarak belirleyecektir.

 

İkinci aşama : Isparta Belediye Meclis toplantısında seçici kurulun seçtiği üç logo meclis oylamasına sunulacak, Isparta Belediye Meclisi 1. - 2. ve 3. olacak logoyu belirleyecektir.

 

a. Seçici Kurul

 

Isparta Belediyesi Meclis Üyesi

Isparta Belediyesi Meclis Üyesi

Isparta Belediyesi Meclis Üyesi

Süleyman Demirel Üniversitesi / Öğretim Üyesi

Süleyman Demirel Üniversitesi / Öğretim Üyesi

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi  / Öğretim Üyesi

Isparta Güzel Sanatlar Lisesi  / Öğretmen

 

 

b. Seçici Kurul değerlendirmesi başvuru süresinin bitimiyle birlikte, Isparta Belediyesi tarafından belirlenecek yer ve saatte yapılacaktır.

 

c. Seçici Kurul, birinci olmaya hak kazanan logoyu belirler. Eser, Kurumu ifade edecek, özgünlük, yaratıcılık, yarışma amaçlarına uygunluk kriterleri üzerinden değerlendirilecektir. Dereceye giren eseri “Isparta Belediyesi Logosu” olarak belirleme yetkisi, Isparta Belediyesi’ne aittir.

 

d. Seçici kurul yarışmaya katılan eserlerden kurumu ifade edecek, özgünlük, yaratıcılık, yarışma amaçlarına uygunluk kriterleri üzerinden hiçbirinin Isparta Belediyesi’nin ihtiyacını karşılamayacağına karar verirse logo, farklı koşullarda tasarlanmak üzere yarışma sonlandırılacaktır ve herhangi bir ödül verilmeyecektir.

 

 

9) YARIŞMA TAKVİMİ

 

1. Son Başvuru Tarihi : 27/03/2020

2. Dereceye giren logonun açıklanması: Nisan 2020 Isparta Belediye Meclis toplantısından sonra açıklanacaktır.

Sonuçlar, www.isparta.bel.tr web sitesinde yayınlanacaktır.

 

10) İLETİŞİM VE YARIŞMA SEKRETERYASI:

Adres: Isparta Belediyesi

Kutlubey Mah. Mimar Sinan Cad. No:1 ISPARTA

 

Tel : 0246 211 60 00 - 01

Web sitesi: www.isparta.bel.tr

E-posta: ispartalogoyarismasi@gmail.com

Son 15 Haber

Haber Tarih
ISPARTA BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ŞÜKRÜ BAŞDEĞİRMEN’İN BERAT KANDİLİ MESAJI6.04.2020
Vatandaşın sağlığı için dezenfekte çalışmaları aralıksız devam ediyor6.04.2020
Korona Virüs salgınına karşı dezenfekte çalışmaları 4 koldan devam ediyor4.04.2020
Kaymakkapı Meydanı yeni yüzüyle Isparta’ya çok yakışacak4.04.2020
Asfalt çalışmaları hız kesmeden devam ediyor3.04.2020
Az sürede çok iş31.03.2020
Isparta Belediyesi şehrin dezenfekte edilmesinde taviz vermiyor31.03.2020
Isparta Belediyesi deforme olan yolların yenileme çalışmalarına devam ediliyor30.03.2020
Bu çalışma Isparta’ya çok yakışacak27.03.2020
111 Caddede deforme olan şerit iki saatte asfaltlandı27.03.2020
Yıllardır kapalı kalan çadırlar bakımdan geçirildi27.03.2020
Isparta Belediyesi şehirde girilmedik alan, dezenfekte edilmedik nokta bırakmıyor27.03.2020
ISMEK maske ve tulum üretimi yapıyor27.03.2020
Başkan Başdeğirmen, Korona Virüse karşı atılan adımları, yapılan çalışmaları açıkladı27.03.2020
Isparta Belediyesi gece-gündüz demeden en iyi hizmeti vermek için çalışıyor.26.03.2020
© 2020 Isparta Belediyesi
Isparta Belediyesi Hizmet Binası
Mimar Sinan Caddesi No:1
0246 211 6000