Oğuzata vatan hizmeti veriyor

  • haber-fotografi-isparta

Isparta Belediyesi bünyesinde hizmet veren Oğuzata Eğitim Kursları, 2018-2019 eğitim-öğretim yılına başlarken, kurslarda öğrenim gören öğrencilerin kitapları Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Nail Bayram ve Türk Eğitim-Sen Isparta Şube Başkanı Ali Balaban’ın katıldığı programla dağıtıldı.

Isparta Belediyesi Oğuzata Eğitim Kurslarında Liselere Geçiş Sınavına (LGS) hazırlık için 7 ve 8.sınıflar ile yine üniversite sınavlarına hazırlanan 11 ve 12.sınıflarda öğrenim gören öğrencilere hazırlık kitapları düzenlenen törenle dağıldı. Oğuzata Eğitim Kurslarında düzenlenen programa Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, MHP İl Başkanı Nail Bayram, Türk Eğitim-Sen Isparta Şube Başkanı Ali Balaban da katıldı.

Kitap dağıtım töreninde konuşan Türk Eğitim-Sen Isparta Şube Başkanı Ali Balaban, böyle güzel bir günde öğrenci ve eğitimcilerle bir arada olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Balaban, “Isparta’mıza yıllar boyunca eğitim alanında bir boşluğu dolduran, hizmet veren ve Isparta’nın medarı iftarı haline gelen Oğuzata Eğitim Kurumu yöneticilerini, öğretmenlerini tebrik ederim. Yıllarca eğitim alanında yaşadığımız bu dershane olaylarında FETÖ ihanet şebekesi olayları sebebiyle kapatılan dershanelerde birçok öğrencimiz mağdur olmuştu. Belediyemiz bu açığı da kapatarak siz değerli öğrencilere hizmet vermektedir. Ben bu sebeple yapılan hizmetlerden dolayı öncelikle sayın belediye başkanımıza ve şahsında ekibine, Oğuzata öğretmenlerine teşekkür ederim” dedi.

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın eğitime verdiği önemden dolayı teşekkür eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Nail Bayram da, “Belediyenin hizmet alanı içerisinde sadece su, asfalt, kanalizasyon gibi hizmetler olmadığı gibi kültürel, sosyal ve eğitim alanındaki hizmetleri de bizlere gurur veriyor. 2009 yılından itibaren Oğuzata her yıl birbirinden güzel sonuçlara imza attı. Öğrencilerimizi güzel yerlere yerleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Tıpta, hukukta her noktada varız. Bugünleri sağlayan başta başkanımız olmak üzere emeği geçen daire müdürlerimize, öğretmenlerimize sizlerin adınıza teşekkür ederim. Sizlere başarılar dilerim, Allah yar ve yardımcınız olsun” görüşlerinde bulundu.

Öğrencilerin geleceğimiz ve umudumuz olduğunu belirten Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın da yaptığı konuşmasında şu görüşlerde bulundu:

“Güzel, çalışkan ve geleceğimiz olan çocuklarımız, gençlerimiz. Sizlerden büyük başarılar, ülkemize büyük faydalar bekliyoruz. Daha önce ülkemize zarar verecek çocuklar yetiştiriliyordu. Bunlar cemaat adı altında yapılıyordu. 9 yıl önce Oğuzata’yı kurmamızın nedenlerinden birisi de buydu. Sizin gibi çalışkan çocukları doğru yolda, çalışkan vatan, millet, bayrak her şeyden önce ülkesini seven memleketine faydası olan çocuklarımızın yetişmesi lazım. O zaman Türkiye Cumhuriyeti varlığını ilelebet devam ettirebilecektir, aksi takdirde çocuklar görüyorsunuz 15 Temmuz’da başımıza gelenleri. Meclise kadar gelip bombalar atıldı. Türk Milletini o alçaklar, vatan hainleri yıkmak istiyorlar. Bu cemaat adı altındaki insanlar aklı sıra Türkiye Cumhuriyetinin anahtarlarını bir tepsiye koyup Amerika’ya teslim etmek istiyorlardı. Ama halkımız, milletimiz bunu önledi. İşte 9 sene önce bunların zarar verdiğini, dershanelerin farklı amaçlara büründüklerini bildiğim için Oğuzata’yı kurdum. Burada ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıktı.

Sevgili gençler vatanımızı, milletimizi severek bu toprakların her karışını şehitler vererek sahip olduğumuz bu ana vatanımıza sahip çıkmak her şeyden önce sizin gibi gençlerimizin bu yolda yetişip, tahsillerini yapıp bitirmesi de vatan hizmetidir. Oğuzata’da şu anda vatan hizmeti yapıyoruz. Sizleri yetiştirebilirsek, en iyi üniversiteleri kazandırabilirsek bizlere ne mutlu. Sizden önceki büyükleriniz çok güzel yerleri kazandılar, işte bizim de istediğimiz buydu. Vatanseverlik budur, büyükleriniz eğitimlerini aldıktan sonra ülkesine en büyük hizmeti yapacaklardır. Sizde yapacaksınız. Hepinize inanıyorum. Sizden Atatürk’ün ‘sizden bir şey istiyorum, çalışmak çalışmak, çalışmak’ sözüne riayet edin ve çok çalışın. Sizlere en iyi kitapları dağıtıyoruz. İş hayatınızda da evinize helal lokma noktasında da çok çalışacaksınız. Ben ülkeme ve milletime yararlı oluyorum, Oğuzata’yı kurmakla da yararlı olduğumuza inanıyorum. Eğitim kadromuza da teşekkür ediyorum. Çok çalışın ve bunun hakkını da bize ödeyin, bana hakkınızı nasıl ödeyeceksiniz biliyor musunuz?  Başarı ile ödeyeceksiniz. Sizlerden başarı istiyorum. Sizlerden bu seneki başarımızı fersah fersah katlayarak, sizleri çok başarılı görmek istiyorum. Sizlerin her birinizi kendi evladım olarak görüyorum. Önümüzdeki yıl kalitemizi bozmadan eğitim verdiğimiz çocuklarımızın sayısını artırmak istiyorum. Isparta’mız farklı olacak. üniversiteyi kazanan gençlerimizin sayısının çok daha artmasını istiyoruz. Birinci olmak ülkeye, milletine en faydalı, yararlı olmak demektir. Sizlere başarılar diliyorum. Bana çok çalışma konusunda söz veriyor musunuz? O zaman hepinize teşekkür ederim, ayrı ayrı başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Son 15 Haber

Haber Tarih
Çok çalışacağız ve hep birlikte kazanacağız13.12.2018 17:38:38
Başkan Günaydın’dan Gül Küçük Sanayi Sitesine doğalgaz müjdesi13.12.2018 17:37:24
Bu gezilerle kültürümüzü daha iyi öğreniyoruz12.12.2018 16:10:35
Şehrimizin gelişimi noktasında çalışmalarımız zincirleme devam ediyor12.12.2018 16:09:34
“Bir belediye başkanı halkını bilmeli”12.12.2018 16:08:24
Isparta Belediyesi olarak şehrimizin sigortası olmaya devam edeceğiz12.12.2018 16:06:23
Unutulmadığımızı anladık 11.12.2018 14:52:58
Isparta Belediyesi 10 yıldır pazar tezgahı ücretlerine zam yapmadı10.12.2018 10:21:03
Esnafımız, Başkan olarak hizmet etmenin zevkini, hoşgörülü bakışlarıyla bir kez daha hissettirdiler09.12.2018 13:57:10
Isparta Belediyesi her parka internete ücretsiz erişim sistemi kuruyor08.12.2018 16:36:51
Gençler davet etti, Başkan Günaydın kırmadı “İlimle, bilimle uğraşan kim varsa ben onları ziyaret ederim”08.12.2018 16:35:11
Isparta’mız her alanda dünya şehri olacak07.12.2018 17:05:42
Öğrencilerimiz bizim istikbalimiz07.12.2018 10:21:56
Tarihi Kunduracılar Sitesi 2. İndirim Günleri başlıyor06.12.2018 17:50:20
Her zaman gençlerimizle birlikteyiz06.12.2018 17:49:27
© 2017 Isparta Belediyesi
Isparta Belediyesi Hizmet Binası
Mimar Sinan Caddesi No:1
ISPARTA BELEDİYE BAŞKANLIĞI
BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ