BİZ GECE DE ÇALIŞIYORUZ, SİZDE HİÇ OLMAZSA GÜNDÜZ ÇALIŞIN

  • haber-fotografi-isparta

Isparta Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün Emre Mahallesindeki çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, çalışmaların programlanan süreden önce tamamlanacağını kaydederken, şehirde elektrik direklerinin kötü görünümü, enerji hatlarının yer altına alınmaması ve bundan dolayı asfaltların tekrar kazılmasına tepki gösterdi. Şehirde hem görüntü kirliliğine hem de milli servetin heba edildiğine değinen Başkan Günaydın, “Biz hızlı çalışıyoruz, siz neredeydiniz.  Şimdi arkamızdan asfaltlarımızı açıp elektrik şebekelerini yer altına almak istiyorlar. Neredeydiniz. Şimdi de benden ağaç kesme müsaadesi istiyorlar. Elektrik tellerine değiyor diye.  Ben o ağaçları 16 sene önce diktiğimde ‘üç sene sonra elektrik hatları yeraltına alınacak’ denildi. Fakat 16 sene geçti, kasabalar dahi alındı, Isparta alınmadı” diyerek tepki gösterdi.

‘Neden bu şirket, bu memlekete yatırım yapmıyor’ diyen Başkan Günaydın, “Isparta’da neden geç kalındı. Ama elektrik paralarını alıyorsunuz, para kazanıyorsunuz, şirket cebine kazanç dolduruyor. İyi de yatırım yap, kardeşim” derken, “Siz hala paslı demir direkleri kaldırmıyorsunuz. Burası Isparta şehri, bir düzen şehri. Isparta bugün ileri adımlar atan bir şehir. Biz bu kadar emek veriyoruz, çalışıyoruz.  Sizde gelin çalışın. Biz gece de çalışıyoruz, siz de hiç olmazsa gündüz çalışın. Yatırım için para yok deniyor, tüm Türkiye’ye yapılıyor da Isparta’mı böyle olacak. Isparta’mıza yakışır bir şekilde elektrik tesisatlarınızı döşeyin. Isparta’ya yakışır bu yatırımların derhal yapılması lazım” görüşlerinde bulundu.

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, Fen İşleri Müdürlüğü ve Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünce Emre Mahallesinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Fen İşleri Müdürlüğünce mahallede gerçekleştirilen gece asfalt çalışmalarını denetleyen Başkan Günaydın şunları söyledi:

“Tüm ekibimiz gece bu saatte çalışmalarını Emre Mahallesinde devam ettiriyor. Mahallemizde gece ve gündüz çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bu çalışmalar sayesinde Emre Mahallesini kısa zamanda bitireceğiz. Biz diyoruz ki, ‘Yaptığımız asfalt çok uzun seneler dayanacak’ Şimdi bulunduğumuz bu cadde Şehit Kemal Karabaş Caddesi (Emre Camii önü). Belki hatırlayacaklar buranın 3-4 sene önce asfaltı yapılmıştı. Şimdi diyecekler ki, ‘bu asfaltı yine kazıdılar, yine yaptılar’ Bende yok, öyle milli hatalar yapmam diyorum. Bunu özellikle bahsetmek istiyorum, çünkü bu şekilde tenkit edenler olabilir. Buranın altyapısı tam bitmediği için biz bu yolun üzerine 3-4 sene idare edecek kadar ince asfalt yaptık. O asfaltı da kalıcı asfalt zannedenler olabilir, ancak öyle değil. Bilinçli yaptık, geleceğimizi düşünerek adım atıyoruz. Emre Mahallesi sakinlerimizin burası ana yoludur, halkımız burayı 4 sene güzel bir yol havasında kullanıldı. Şimdi ise yolun kodu, seviyeleri, altyapısı düzeltildi ve dayanıklı asfaltını yapıyoruz. Çünkü Türkiye’nin çok kötü bir hatası yapılanın arkasından sökmek ve tekrar, tekrar yapmak.  Biz bu hatalardan nefret ediyoruz, ilk defa Türkiye’de belki de biz bununla ilgili çalışmalarda çok başarılı oluyoruz.  Emre Mahallemizde planladığımız süreden önce bitirilecek. Emre Mahallemizde bürüt olarak yol çizgileriyle birlikte tamamlanacak. Bu mahallemizde yenilenmiş oluyor. Emre Mahallemize ve şehrimize bu çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum”

Asfalt çalışmaları ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmenin ardından, elektrik direklerinin kaldırılmaması, enerji hatlarının yeraltına alınmaması, trafoların kötü görünümü ile ilgili konulara da değinen Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“İl koordinasyon kurulu toplantısında da bunu dile getirmiş, valiliğimiz ve ilgili kurumların bu konu üzerinde durması gerektiğini belirtmiştim. Nedir bu? Bu konuda dün Isparta’mızda TEDAŞ’la ilgili yetkili arkadaşlar beni makamımda ziyaret etti. ‘Siz çok hızlı gidiyorsunuz, size yetişemiyoruz’ diyorlar. Halbuki biz 2 senedir çok daha hızlı çalışıyoruz, siz neredeydiniz.  Şimdi arkamızdan asfaltlarımızı açıp elektrik şebekelerini yer altına almak istiyorlar. Neredeydiniz. Şimdi de benden ağaç kesme müsaadesi istiyorlar. Elektrik tellerine değiyor diye.  Ben o ağaçları 16 sene önce diktiğimde ‘üç sene sonra elektrik hatları yeraltına alınacak’ denildi. Fakat 16 sene geçti, kasabalar dahi alındı, Isparta alınmadı. Siz bana zarar mı vermek istiyorsunuz. Bu milli ekonomiyi yıkmak mı istiyorsunuz. Bu güzelim dayanıklı asfaltları yok mu etmek istiyorsunuz da bunu yapıyorsunuz. Neden bu kamu kuruluşumuz TEDAŞ ve bunun versiyonları özel şirketler bunu almıyorsunuz. Şimdi de çevre yolundan, Kolçelik kavşağına kadar bir yolumuz var.  O yoldan şimdi elektrik hattı geçirilmesi için benden müsaade istiyorlar. Benim asfaltımı kesecekler, ben orayı yaptım. Şimdi de diyorlar ki, ‘biraz koordineli çalışalım’ Kardeşim siz neredesiniz. Sizinle koordine için biz defalarca uğraşıyoruz. Kayboldunuz piyasadan. Neden bu şirket, bu memlekete yatırım yapmıyor. Isparta kaymak gibi oldu, yüzde 85’i bitti, sen neredesin. ‘Buraya yatırım parası ayrılmamış’ gibi bahaneler, bunlar bahane değil. Siz, bana uymak zorundaydınız. Bu seferde ‘biz asfaltımızı yardıramayız’ deyince de bize karşı bir cephe, sistem oluşturulmaya çalışılıyor. En üzücü olaylardan bir tanesi bu. Isparta’da neden geç kalındı. Ama elektrik paralarını alıyorsunuz, para kazanıyorsunuz, şirket cebine kazanç dolduruyor. İyi de yatırım yap, kardeşim.

Bunun yanında eski Devlet Hastanesi civarı ve şehrin belli bölgeleriyle yine yaptığımız parkların önünde trafolar, pis, paslı demir direkler var. Bu hangi devirde vardı, siz neredesiniz. Bunların kalkması lazım, ben şehri güzelleştirmeye çalışıyorum. Şehre süsleme sanatı ekliyorum. Kültür şehri yapmaya çalışıyorum. Siz hala paslı demirlerle direkleri kaldırmıyorsunuz. TEDAŞ’ın devlet olarak eski müdürlüğünü yapan Niyazi Beye teşekkür ediyorum. Niyazi bey çok duyarlı, bir şeyler yapmak isteyen müdürümüz. Dün kendisi de geldi, teşekkür ederim, bu konularla ilgili karşılıklı konuştuk. Bu işlerle ilgili büyük çaba gösteriyor. Trafolarımız çok kötü. Şimdi biz bunları süsleyip etrafına sarmaşık gülleri dikmeyi düşünüyorum.

Bu konularla ilgili il koordinasyon kurulunda da bahsetmiştim ve Sayın Valimizden de bu konuda destek istemiştim.  Valimizde bu konu       ile ilgili çaba göstermişti. Ben istirham ediyorum Sayın Valimizin de bu konuyu takip ve desteğini istiyorum. Burası Isparta şehri, bir düzen şehri. Isparta bugün ileri adımlar atan bir şehir. Isparta yaşanabilir şehirler  arasında birinci şehir. Böyle bir şehirde böyle bir teşkilatın, elektrik ve çalışma ayıbın üst seviyesindedir. Lütfen bu konunun üzerine gidelim. Hangi dünyada yaşıyoruz, bunun düzelmesini istiyorum. Sizin yolunuzu kazarız, asfalt parasını öderiz diyorlar. Ya milli servet kardeşim kazıyıp da sen bana bedelini versen ne olur vermesen ne olur. Milli servet yok olduktan sonra. Zannediliyor ki, para aldığımızda her şey bitiyor. Gecenin bir saatinde işte buralardayız çalışıyoruz. Biz bu kadar emek veriyoruz, çalışıyoruz.  Sizde gelin çalışın. Biz gece de çalışıyoruz, siz de hiç olmazsa gündüz çalışın. Yatırım için para yok deniyor, tüm Türkiye’ye yapılıyor da Isparta’mı böyle olacak. Isparta’mıza yakışır bir şekilde elektrik tesisatlarınızı döşeyin. Isparta’ya yakışır bu yatırımların derhal yapılması lazım”

Emre Mahallesi Muhtarı Gürcan Suvay da, mahallelerine yapılan asfalt çalışmalarından dolayı Başkan Günaydın ve ekibine teşekkür etti. Suvay, “Isparta’nın 44 mahallesinde altyapı ve asfalt çalışmaları var. Benim mahallemde bugün bu hizmetlerden nasibini almakta, faydalanmakta. Altyapı ve üst yapı çalışmaları tamamlandı. Kapalı olan 22 sokağımız vardı. Başkanımın sayesinde bu sokaklara da doğalgaz girdi. Buradaki işten herkes nasiplendi. Başkanımıza şahsım ve mahalle sakinlerim adına çok teşekkür ediyorum. Mahallemiz pırıl pırıl oldu. Yaşanabilir bir mahalle. Bu saatte bizi ziyaret eden, çalışmaları inceleyen başkanımıza teşekkür ediyor, hizmetlerinin devamını diliyorum” dedi. 

Son 15 Haber

Haber Tarih
SİDRE MAHALLESİ YENİLENDİ16.11.2017 14:49:23
400 DÖNÜMLÜK GÖKÇAY MESİRELİĞİ DİŞ TIRNAK YENİLENİYOR16.11.2017 14:47:14
BİR YANDAN YENİ OTOGAR YÜKSELİYOR DİĞER YANDAN ULAŞIM YOLLARI AÇILIYOR13.11.2017 16:14:52
ISPARTA’MIZ MODERN ŞEHİRLERARASINDA EN ÜSTE ÇIKMIŞTIR13.11.2017 16:13:38
BU VATAN YIKILMAZ13.11.2017 11:13:51
ÇALTI’DA UMUT VAR, BU UMDUN ADI DA SARIMSAK13.11.2017 11:12:27
ÇALTI 1.SARIMSAK FESTİVALİ CUMARTESİ GÜNÜ08.11.2017 14:21:56
BÖYLE BİR MAĞAZA KONSEPTİNİ OLUŞTURMAK KOLAY DEĞİL07.11.2017 16:07:37
BİZİM ÇALIŞMAMIZ HİÇBİR ZAMAN GÖSTERİŞ AMAÇLI DEĞİLDİR07.11.2017 16:03:30
KÖYLÜMÜZ VATANIMIZIN, MİLLETİMİZİN HER TÜRLÜ HİZMETİNE EN ÖNDE KOŞAR06.11.2017 16:26:18
BÜTÜN KALBİMİZLE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ06.11.2017 16:23:29
SOKAK HAYVANLARI ARTIK SAHİPSİZ DEĞİL06.11.2017 16:21:41
HAYVANSEVERLERDEN BAŞKAN GÜNAYDIN’A TEŞEKKÜR03.11.2017 15:30:31
HER GELDİĞİMİZDE KENDİSİNDEN FEYZ ALIYORUZ03.11.2017 15:29:01
BU YERE HİZMET ETMEK HER BABA YİĞİDİN HARCI DEĞİLDİR03.11.2017 15:26:23
© 2014 Isparta Belediyesi
Isparta Belediyesi Hizmet Binası
Mimar Sinan Caddesi No:1