DÜNYA’NIN KALBİ TÜRKİYE’DİR, BUNU SİNDİREMİYORLAR, YAŞATMAK İSTEMİYORLAR

  • haber-fotografi-isparta

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın ve MHP Milletvekili adayları 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için esnaf ve mahalle ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Belediye Meclisi Üyelerinin de katıldığı seçim çalışmalarının gündüz bölümünde MHP Milletvekili adayları Hasan Basri Sönmez, Özgür İsmailoğlu Üzüm Pazarı esnafı ile bir araya gelirken, MHP İl Başkanı İsa Yalçın’ın da katılımıyla akşam Muzaffer Türkeş Mahallesinde kahve toplantısı düzenlendi.

**ÜZÜM PAZARI ESNAFI İLE BİR ARAYA GELDİLER

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, MHP Milletvekili Adayları Sönmez ve İsmailoğlu ile birlikte Üzüm Pazarı esnafı ile buluştu. Belediye Meclisi üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette, esnafla bir araya gelinirken, istek, talepler dinlendi.

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Adaylarımızla birlikte esnaf ziyaretlerinde bulunduk, karşılıklı sohbet ettik. Güzel bir gün oldu. Isparta Belediye Başkanı olarak çizgisi belli olan adaylarımızı mecliste görmek istiyoruz” dedi.

**GAZİYİ EVİNDE ZİYARET EDEREK, TÜRK

BAYRAĞI VE KUR’AN-I KERİM TAKDİM ETTİLER

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ve MHP Milletvekili birinci sıra adayı Hasan Basri Sönmez eşleriyle birlikte, 1974 Kıbrıs Gazisi Mehmet Ural ve eşi Sakine Ural’ı evinde ziyaret ederek, Gazi Ural’a Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim etti.

**KUŞÇU KAHVESİNDE VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİLER

Seçim çalışmalarının akşamki bölümünde ise Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, MHP İl Başkanı İsa Yalçın, MHP Milletvekili Adayları Hasan Basri Sönmez, Özgür İsmailoğlu, Muzaffer Türkeş Mahallesinde bulunan Güvercin Sevenler Derneğinde vatandaşlarla buluştu. Burada mahalle muhtarı Süleyman Çimen, dernek başkanı Ömer Çivici ve mahalle sakinleri tarafından karşılanan heyet 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

**YALÇIN: DEVLET OLMAZSA NE SİYASET YAPABİLİRİZ NE DE

BU MEMLEKETTE RAHAT VE HUZURLU BİR ŞEKİLDE YAŞAYABİLİRİZ

24 Haziran’da iki seçimin bir arada yapılacağına değinen MHP İl Başkanı İsa Yalçın, “15 Temmuz’dan sonra Türkiye’de yeni bir dönemi başlatan iktidar partisi, hükümetin ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sonuna kadar arkasında olduk.  Siyaset yapılmaması gerekiyordu, milli konular vardı. Devleti ilgilendiren konular vardı. Devlet olmazsa ne siyaset yapabiliriz ne de bu memlekette rahat ve huzurlu bir şekilde yaşayabiliriz” dedi.

Daha önceki dönemlerle ilgili şiddetli eleştirilerinin olduğunu, bu eleştirilerinin sonuna kadar arkasında olduklarını ancak bugün milli duruşu ve ülkeyi yönetme kararlılığıyla, çevrede oluşturulan ateş çemberini yarma noktasında AK Parti’ye sonuna kadar destek olduklarını dile getiren Yalçın, “Onlarda MHP’nin yanında oldular. 16 Nisan referandumu Türkiye’de büyük bir kaos vardı” diyerek konan sandıktan Cumhurbaşkanlığı yeni hükümet sisteminin çıktığını hatırlattı.

MHP’nin siyasetten öte Türklüğün bekası, geleceği için kurulduğunu hatırlatan İl Başkanı İsa Yalçın, “Bugün bizim durduğumuz yer Türkiye’nin geleceği konusunda en emin olduğumuz yerdir. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ayrı bir oy pusulası ile oyunuzu kullanacaksınız. Milletvekilliği seçiminde de tercih ettiğiniz partiye oyunuzu kullanacaksınız. Biz parlamentoda güçlü olursak hem Isparta’da hizmetlerin daha iyi yapılması, daha güzellere ulaşılması hem de orada sizin gibi hisseden, düşünen, sorunlarınızı kulaktan duyarak değil sizden öğrenen kıymetli milletvekili adaylarımız seçilirlerse temsilciniz olarak mecliste çalışacaklar. Türkiye’nin yeniden karanlık dönemlere dönmesi için hesap içerisindeler. Bu hesabın bozulması için, binlerce yıllık Türk tarihinin yok olmaması için, Türkiye Cumhuriyetinin devam etmesi için, kurucu ilkelerimize sahip çıkmak için bugün Milliyetçi Hareket Partisi bir duruş göstermiştir. Bu duruşumuzu aziz milletimizin anladığını düşünüyoruz. O yüzden Cumhurbaşkanlığında tereddütsüz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı destekliyoruz. Ona destek olmak, doğru yaptığı işlerde yanında olmak ve her zaman da sizin hakkınızı savunmak için de parlamentoda Milliyetçi Hareket Partisine destek istiyoruz” görüşlerinde bulundu.

İSMAİLOĞLU: BU İTTİFAKA VERECEĞİNİZ OYLAR ÇOK ÖNEMLİ OLACAK

Cumhur İttifakı altında AK Parti ile işbirliği yaptıklarını hatırlanan MHP Milletvekili adayı Özgür İsmailoğlu, “Bu işbirliğinin amacı 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminin bir daha olmasını engellemek, Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını korumak bunun devamlılığını sağlamak için bir ittifak yapıldı. Bu ittifaka vereceğiniz oylar çok önemli olacak” şeklinde konuştu.

SÖNMEZ: BİZ NE SURİYELİ, NE IRAKLIYIZ. ONUN

İÇİN VATANIMIZA SAHİP ÇIKMAK ZORUNDAYIZ

MHP ne kadar güçlü olursa Türkiye Cumhuriyetinin o kadar güçlü olacağını dile getiren MHP Milletvekili Adayı Hasan Basri Sönmez, “MHP ne kadar güçlü olursa bu ülkenin bereketi ve huzuru o kadar çok olur” derken, “İttifakımızda terörle mücadele var, terörle müzakere yok. Bu bir kurtuluş mücadelesi. 24 Haziran’da bu zafer Cumhur İttifakının ve Milliyetçi Hareket Partisinin zaferi olacak. 24 Haziran’da biz 15 Temmuz’un rövanşını vermeyeceğiz. Bizim çocuklarımız, torunlarımızı, kendinizi en önemlisi vatanımızı düşünüyorsanız  ki, hepimiz de milliyetçiyiz. Gönlünüzde hangi parti olursa olsun hepsini bir kenara bırakalım. Biz ülke milliyetçisiyiz, biz Türk, Türkiye milliyetçisiyiz. Onun için MHP bu ülkenin harcıdır. Harç olmadan duvar yapamazsınız, yaptığınızda çöker, çöktüğünde de o duvarın altında sadece ülkücüler, Milliyetçi Hareket Partililer kalmaz, hepimiz kalırız. 24 Haziran’dan sonra Cumhurbaşkanlığında kendi hayalleri eğer ki, onlar için sonuçlanırsa size samimiyetimle söylüyorum, bu ülkeyi kaos bekler.  15 Temmuz başarılı olmuş olsaydı, bugün bu ülkenin başındaki hükümet, siyasi parti hangisi olurdu. Onun için evlatlarımızın geleceğini düşünüyorsak, torunlarımızın geleceğini, ülke ekonomisini, ülkemizi düşünüyorsak artık Milliyetçi Hareket Partisini güçlü kılmamız gerekiyor. Sandık başına gittiğinizde elinizi vicdanınıza koyun bekadan olan vefa borcumuzu Milliyetçi Hareket Partisi ve Genel Başkanımıza ödeyelim. Bizim bu vefa borcunuzu istemeye hakkımız olduğunu düşünüyorum. Bu ülke bizim, biz ne Suriyeli, ne Iraklıyız. Olamayız, onun için vatanımıza milletimize sahip çıkmak zorundayız” ifadelerinde bulundu.

GÜNAYDIN: DÜNYA’NIN KALBİ TÜRKİYE’DİR, BUNU

SİNDİREMİYORLAR, YAŞATMAK İSTEMİYORLAR

Cumhur ittifakı, milletvekilliği seçimleri ve 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, “Biz dünyanın en büyük, en tehlikeli, en vahim kötülük, düşmanlık ve hainliği yaşayan bir millet olduk.  15 Temmuz’u biliyoruz. 15 Temmuz gerçekleşseydi binlerce vatansever, başarılı insanlar katledilecekti. Allah’ını unutan bu hainler, bu mazlum insanları yok edip, altın tepsi içerisinde ülkeyi Amerika’ya teslim edeceklerdi. 251 şehit binlerce gazi verdik. 251 şehidin tamamı bizleriz. Memleketimizi, milletimizi, vatanımızı o kadar çok sevmeliyiz ki, o kadar sahip çıkmalıyız ki, bu vatanımızı, milletimizi Adnan Menderes’in asıldığı gibi Türk Milleti koyun gibi durur, mücadele yapamazsak Türk Milleti bu zannedecekler. 251 şehidimize Allah gani gani rahmet versin. Onların yüzü hürmetine bizde ülkemize sahip çıktık. Cumhurbaşkanımızın havada uçağını vurmaya kalktılar. Bir milletin arı beyi kimdir, Cumhurbaşkanıdır. Arı beyinden başladılar vurmaya. Bütün Türk devletleri, toplulukları bizi abi olarak görüyor. Yürüsün bizde arkalarından yürüyüp ülkemizi bizde yükseltelim diye Türkiye Cumhuriyetini bekliyorlar. Bunu bildikleri için Türkiye Cumhuriyetini yok ettikleri zaman Türk Cumhuriyetleri de bitecek gözüyle bakıyorlar. Türkiye Cumhuriyetini ve Dünya  üzerindeki Türklük alemini yok etmek istiyorlar. Ana mesele bu. Anadolu bizim ana vatanımız. Halen daha bu gafiller, bu düşmanlar bizi Anadolu üzerinde yaşatmak istemiyorlar, layık görmüyorlar. Onun için bizim bu konuda çok büyük bir sevda ile vatansever, milliyetçi olmak lazım. Ülkesini, çocuğunu, kuşunu, çiçeğini balını sevmek lazım Anadolu’nun. Dünya’nın kalbi Türkiye’dir, bunu sindiremiyorlar, yaşatmak istemiyorlar. Dünya Türk’lerden , Milliyetçi Hareket Partisinden korkuyor. MHP Türk milli şuurunun dünya üzerinde gelecekte de binlerce sene var olacaktır. Türklük aleminin yönetimi MHP’den doğacaktır.  Yer yer MHP’yi yok etme peşinde koşuyorlar, kim bunlar haçlılar, yani Türk düşmanları. Türklük alemini ve MHP’nin canını yok etmek istiyorlar. Bu canı koruma peşinde olan bir yiğit var. Bu yiğit Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli. Devlet Bahçeli her zaman ülkesinin yanında yer aldı. En kritik anlarda devreye girmiştir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin her zaman ülkesinin yanında yer aldığını hatırlatan Başkan Günaydın, ülkenin beka sorunu ile karşı karşıya olduğunu ve bundan dolayı da Cumhur İttifakının kurulduğunu belirtti. Herkesin MHP’yi dua ile şükranla ağzına alması gerektiğine vurgu yapan Günaydın, kurulan ittifakın ülkeyi kurtarma politikası olduğunu anlatarak, Cumhur İttifakı ve MHP’nin Pazar günü yapılacak olan seçimlerde desteklenmesini istedi.

Son 15 Haber

Haber Tarih
“Siyasetin kuru gevezeliğini değil, üretim yapmak istiyorum”15.02.2019 11:18:55
Günaydın: “Türkiye’de birinci olduk, hedefimiz Avrupa’nın en iyisi olmak”15.02.2019 11:16:23
Çocuk Restoranı ve Eğlence Merkezi açılıyor, çok yakında çocuk kreşi de hizmete sunuluyor15.02.2019 10:57:25
Mehmet Tönge’de vatandaşların yüzü gülüyor13.02.2019 15:17:49
3 dönemdir yaptığınız hizmetlerden gurur duyduk13.02.2019 15:16:12
Bu millet sizi seviyor, Allah ayağınıza çakıl taşı değdirmesin13.02.2019 15:14:56
Bizimkiler billboardlara asılan resim değil, projeler bizde çizilerek yapılıyor13.02.2019 15:13:08
Bu ziyaretlerden çok memnun oldum13.02.2019 15:08:43
Yaşlı Bakım Merkezinin temeli atıldı yeni bir binanın daha müjdesi geldi11.02.2019 09:47:09
Türk-İş’ten Başkan Günaydın’a teşekkür11.02.2019 09:45:01
Başkanımız bugüne kadar bizler için yapılabilecekleri yapmıştır11.02.2019 09:43:46
Başkan Günaydın’dan hizmette samimiyet11.02.2019 09:42:40
Belediye personelinden kan bağışı11.02.2019 09:40:52
Sayın Başkana ‘ne yapacaksın diye sormayız?’ yaptıklarını değerlendiririz11.02.2019 09:39:50
Başkan Günaydın’dan şehit annesine ziyaret11.02.2019 09:38:16
© 2017 Isparta Belediyesi
Isparta Belediyesi Hizmet Binası
Mimar Sinan Caddesi No:1