ITSO’DAN GÜL FUARI VE FESTİVALİNE TAM DESTEK

  • haber-fotografi-isparta

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Meclis Başkanı Osman Şahlan, yönetim kurulu üyeleri ile gülcülerin ağırlıklı olduğu Sağlık ve Kozmetik sektörünün bulunduğu komite üyeleri, Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’a nezaket ziyaretinde bulundu.

ITSO seçimlerinin 7 Nisan’da gerçekleştirildiğini, hem seçim günü hem de daha sonrasında Başkan Günaydın’ın kendilerini ziyaret ettiğini söyleyen ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, bundan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iade-i ziyarette bulunduklarını kaydetti. Ziyarette 11-15 Mayıs 2018 tarihleri arasında Isparta Belediyesinin düzenlediği Gül Fuarı ve Festivalinden dolayı da büyük memnuniyet duyduklarını kaydeden ITSO Başkanı Başdeğirmen, “Fuar ve festivalle alakalı yapmış olduğunuz desteklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen yaptığı açıklamada, “Isparta’nın en önemli sektörü bizce gül ve gül ürünleridir. Gelecekte en çok umut bağladığımız, Isparta’nın ivmesini daha ileriye götüreceğine inandığımız, ihracat gelirimizle, çalışanlarımızla, istihdamla, Isparta’nın ekonomisiyle alakalı çok destek sağlayacağını düşündüğümüz bu sektör aynı zamanda şehrimizin bir markası. Bu sektörle ilgili üstüne düştüğünüz, can siper hane çalıştığınız bu konu ile ilgili sizlere teşekkür ediyoruz. Gül çok daha önceleri bu şekle gelmesi, ilgi görmesi ve ilgilenilmesi gereken bir konuydu. Isparta denince akla halı ardından da gül gelirdi. Halı unutuldu artık. Halıya bakamadık, besleyemedik, kaybettik. Gül bizim bir markamız. Belediye başkanı olarak sizlerin gül ile alakalı çalışmalarınızı daha önceden buyana biliyoruz. Akredite Laboratuvarı ile ilgili olarak yaptığınız çalışmayı da biliyoruz. O da bizim gül ürünlerimizin ve kozmetik ile ilgili olarak yapılacak ürünlerinde önemli bir altyapısı. Yapacak olduğunuz fuara Isparta ve yurt dışından gelecek olan katılımcılar bizim için çok önemli. Biz bunları anlatabilmek, ürünlerimizi gösterebilmemiz lazım. Devamında dışarıya gidip neler yapıldığını da görmek lazım. Bizim rakiplerimizin gücü nedir, ne kadar riskimiz var, ne kadar gücümüz var bunları da görmemiz lazım. Siz kıvılcımı yaktınız, bunu başlattınız. İnşallah önümüzdeki yılda yapılacak olan fuarın çok daha kapsamlı ve değerli olduğunu biliyorum. Bizim sektörümüz daha ileriye gidecek. O gülün demetini yakaladık beraber, bizde bunu bırakmayacağız. Sizde o demeti iyi, sağlam yaptınız. Önümüzdeki dönemde yurt dışından getirdiğimiz alım heyetleri, bizim yurt dışına giderek gördüğümüz o altyapıları birleştirerek, Isparta’mızda bu sektörün çok yüksek gelirlerle geri dönmesi için bizde sizlere destek vereceğiz. Siz bu işin öncüsü oldunuz, bizde bunun arkasından geleceğiz. ITSO olarak bizim üzerimize ne düşüyorsa bizde bunu yapacağız. Hep birlikte bu fuar ve festivalin içerisinde sizlerin yanında olacağız. El birliği güç birliği yaparak size bu konuda güç verirsek bu sektörün çok daha ileriye gideceğinin inancındayız. Isparta’daki tüm vatandaşlarımızın amacı gülü daha iyi yerlere götürebilmek. Yapmış olduğunuz bu emeklerden, ekibinizle yapmış olduğunuz gece-gündüz çalışmalarınızdan dolayı üyelerimiz ve ITSO adına sizlere çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Isparta’nın ticaretinde etkili ve yetkili insanların bulunduğu ITSO yönetimini ağırlamaktan dolayı çok memnun olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın da, “Benim ve Isparta’mız için bu ziyareti çok önemli buluyorum. İade-i ziyaretinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Burada konuşulanların hepsi Isparta menfaati için. Isparta menfaatinin önemli başlangıcı olacak. ITSO’muzu her zaman ziyaret edeceğim. ITSO’muzun bize yardımıyla güzel şeyler olur. Belediyemizin de gücüyle, yardımına ITSO’muzun ihtiyacı olabilir. Böyle bir fuarı belediye olarak yapıyoruz, bunu da hep birlikte yürütmemiz lazım. Bunların ana anahtarı ziyaretler ve karşılıklı görüş alışverişleridir. ITSO’muzla bu görüşmeleri yapmamızı çok önemli bir faktör olarak görüyorum. Ziyaretlerinize gönülden ve içten teşekkür ediyorum. Karşılıklı çok güzel çalışmalar yapılacağına inanıyorum. Hep beraber olacağız, kısa zamanda Isparta kinetik hareketle şehrimiz önde olacak. Gül ile de dünyanın en iyisi olacak. Belediye, ITSO, ITB’nin yakinen dirsek temasında bulunması tahmin edemediğimizden daha hız olacaktır. Bu ziyaretin anlamı büyük ve güzel, tekrar ziyaretlerinizden dolayı teşekkür ediyorum”  görüşlerinde bulundu.

Son 15 Haber

Haber Tarih
ISPARTA BELEDİYE BAŞKANI YÜKSEK MİMAR SAYIN YUSUF ZİYA GÜNAYDIN’IN KURBAN BAYRAMI MESAJIDIR16.08.2018 11:13:59
ISPARTA BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMINA HAZIR16.08.2018 11:12:34
ESNAFIMIZ BİZİM İÇİN KIYMETLİDİR16.08.2018 10:54:42
HER MAHALLEMİZE CİDDİ EMEK VERİYORUZ16.08.2018 10:52:35
ISPARTA BELEDİYESİ BİR SATIŞ MAĞAZASI DAHA AÇIYOR 16.08.2018 10:49:41
Birlik beraberlik içinde olalım, devletimizi, milletimizi destekleyelim14.08.2018 14:52:06
Yaşanabilir şehir unvanını karakaşımıza, kara gözümüze vermiyorlar14.08.2018 14:48:50
Karşılıklı sevgi ve dostluk oluştu13.08.2018 13:15:47
Mutlu yaşamak için çalışmaktan kaçmamak lazım13.08.2018 13:13:37
Bu spora önem vermek tarihe önem vermek demektir13.08.2018 13:11:16
204 köyümüzün mahallelerle bütünleşmesi, birlik ve beraberliğe katkı sunacaktır 13.08.2018 13:08:23
BİR DÖNEMİN GEÇİCİ ÇALIŞMASI DEĞİL10.08.2018 18:45:11
Başkan Günaydın’dan temizlik personeline bayram hediyesi10.08.2018 18:42:48
ŞİMDİ YAPMAZSAK BU MEYDANI DA KAYBEDEBİLİRİZ09.08.2018 13:35:56
Isparta’ya hizmet vermek ne kadar güzelmiş09.08.2018 11:53:16
© 2017 Isparta Belediyesi
Isparta Belediyesi Hizmet Binası
Mimar Sinan Caddesi No:1
ISPARTA BELEDİYE BAŞKANLIĞI
BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ